V second handech nakoupíte kalhoty, trička, mikiny, bundy semoda.cz, kšiltovky, pyžama a dokonce i obuv. Někteří lidé však stále považují nakupování v těchto obchodech za podřadné, a nevyhovující jejich potřebám, protože se domnívají, že se toto zboží nevyrovná kvalitativně tomu běžnému ze značkových řetězců. Může tomu nahrávat domněnka, že do obchodu z druhé ruky proudí vždy to, čeho se lidé zbavují kvůli nějaké vadě – na materiálu, střihu, barvě, kvalitě švů, gramáži atp. Toto ale rozhodně neplatí vždy, protože oblečení se lidé dnes zbavují i z jiných důvodů, například jim nepadne velikost, připadá jim okoukané, přestala jim vyhovovat barva, která neladí k dalšímu oblečení a oděvním doplňkům atd.
V second handech se také často objevuje zboží ze zemí západní Evropy, kde může jít o výrobky vyšší kvality, než jaká se dováží na východ od jejich hranic – toto je známý fakt například u drogerie, konkrétně německé prací prášky vyperu lépe, než ty, co pod stejnou značkou pořídíte v našich supermarketech.
Další výhodou oblečení ze „sekáčů“ je sepranost. Mnoho výrobků tohoto typu je zhotoveno ze stoprocentní (nebo s převahou) bavlny a ta, jak známo, ve vyšších gramážích bývá poměrně tuhá a na dotek nepříjemná, dokud ji alespoň dvacetkrát nevyperete. Toto se vám při nákupu ze second handů nemůže stát. A máte-li pocit, že je oblečení nakoupené v second handu použité „čerstvě“, tedy někdo jej nosil a pak po týdnu odložil do obchodu, buďte bez obav, protože všechny kusy jsou vyprané a dezinfikované.
A pochopitelně nesmíme zapomenout ani na nižší cenu, s níž mnohdy nakoupíte namísto jednoho výrobku dva nebo tři ve stejné kvalitě, jako u značkových obchodů, a dále pak na jedinečnost, což bývá jeden z problémů nakupování značkového oblečení, kdy se potkáte ve městě se dvěma lidmi, kteří oblékají stejné kalhoty a stejnou bundu, jako vy.