Jestliže si objednáte stěhovací firmu stěhování v Praze v podzimním či jarním období, bude to ideální čas, protože venkovní teploty umožňují provádět fyzické aktivity poměrně bez problémů, aniž byste byli unaveni z letních tropických veder. Poněkud odlišná situace nastává v zimě, kdy se musíte přizpůsobit nízkým teplotám a dalším jevům, které jsou s nimi spojené. Stěhovat se v lednu či v únoru vyžaduje některé speciální přípravné práce, a neměli byste je opomíjet.
Oblékejte se rozumně – jestliže za vás stěhováci odnosí to nejtěžší, a vy jen přihlížíte, organizujete akci a směrujete stěhováky do míst, odkud vynáší již zabalené předměty do auta, pak se oblékněte dostatečně teple, abyste neprochladli častým postáváním a minimální fyzickou aktivitou na chodníku před domem. Pokud ovšem se stěhováním vypomáháte, respektive část věcí nosí stěhováci a některé kartonové krabice přenášíte do vašeho auta, pak využijte spíše lehčího sportovního oblečení, aby vás při fyzické námaze paradoxně nezastihl úpal neboli přehřátí organismu v důsledku příliš silné vrstvy oděvu. A nezapomínejte při stěhování na pitný režim, i když se příliš nepotíte a není vám horko.
Nezapomínejte na posypový materiál a parkovací místo – stěhování v Praze vyžaduje zajištění parkovacího místa, k tomu je zapotřebí navštívit městský odbor dopravy příslušného magistrátu. Úřední postup trvá celý měsíc, proto nezapomeňte požádat o parkování v předstihu alespoň pěti týdnů. A v Praze sice nebývá tak často sněhová kalamita a silné mrazy, ale když se něco takového přihodí, a nemáte při ruce pytel či kbelík s pískem, komplikujete situaci vám i stěhovákům. Písek je lepší, než sůl, protože slaná břečka na chodníku je kluzká a při stěhování obzvláště http://nasregion.cz/praha/patockove-se-vyhnete-dnes-obzvlaste nebezpečná, zatímco písek je naprosto spolehlivý za jakéhokoli počasí – když se oteplí a následně přimrzne, když na chodník znovu nasněží atp.